Poštovani,

Stalno, već duže pratim informativne stranice Vaše i moje škole. Kompetentno tvrdim: izvrsne su. Ne mogu, a da Vam ne napišem par riječi. Ponosan sam što sam bio nekada, davno, učenik Ekonomske škole (tada ETUŠC). Maturirao sam 1972.g. (razrednica prof. Silva Mitrović, 4a). Sada sam u godinama, ali uspomene ne blijede. Sjećam se svakog svog profesora, svega.

Ja živim stalno u Zagrebu. U mirovini sam. Postigao sam status redovnog sveučilišnog profesora iz dvije znanstvene oblasti Ekonomije (menadžment) i psihologije (psihometrija). Objavio sam preko 200 znanstvenih radova u brojnim časopisima i na konferencijama u svijetu, 58 knjiga, vodio preko 60 projekata. Akademik sam u tri akademije.

Po svom znanstvenom opusu i doprinosu sam u određenim segmentima skoro jedinstven u svijetu. Evo – to je najkraće o meni.

Pored svega toga, moj najveći ponos i čast je što sam bio učenikom Ekonomske škole u Brčkom. To je iznad svega. To uvijek ističem svojim kolegama u brojnim kontaktima diljem svijeta.

Od srca pozdrav i neka nam vječno živi i raste naša Ekonomska škola u Brčkom.

akademik, prof.dr.sc. Dragutin Gutić

One Thought to “PISMO BIVŠEG UČENIKA EKONOMSKE ŠKOLE”